Naujienos

Odos priežiūra artėjant vasarai

odos priežiura

Tinkamai paruoškite odą saulėtajam sezonui

Sparčiai artėjant vasarai ir vis dažniau saulutei kviečiant pasišildyti jos spinduliuose, prisiminkime graikų filosofo Demokrito išsakytą mintį: „Gražu, kas saikinga“. Ir greičiausiai nesuklysime pridurdami, kad tai, kas saikinga – dar ir sveika.

Oda – didžiausias žmogaus organas. Ir norint, kad saulė jai nepakenktų, reiktų tinkamai pasiruošti saulėtajam sezonui, didinant biologinę odos apsaugą ir efektyviai rūpinantis odos priežiūra. Patarimais į ką vertėtų atkreipti dėmesį, ruošiantis saulėtam sezonui, dalijasi kosmetologė, „Sana Beauty“ estetinės kosmetologijos instituto vadovė, kosmetologė Eglė Bliumkienė.

Kokia turėtų būti odos priežiūra artėjant vasarai?

Dažnai jau pavasarį pajaučiame odos jautrumą, sausumą ir pastebime jos gyvybingumo stoką. Kasdien susidurianti su įvairiomis klienčių (-tų) odos problemomis, kosmetologė rekomenduoja „Pirmiausia vertėtų tinkamai nuvalyti odą, kad ji sparčiai gebėtų regeneruotis, sulaikyti drėgmę ir efektyviai atlikti visas savo funkcijas. Šiuo tikslu galima atlikti deimantinę dermabraziją ar ultragarsinį odos valymą.

Kosmetologė

Kitas labai svarbus žingsnis – odos drėkinimas ir aprūpinimas reikiamomis veikliosiomis medžiagomis, tokiomis kaip vitaminai, mikroelementai, hialurono rūgštis. Visos veikliosios medžiagos apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų ją drėkindamos ir maitindamos, skatina odos regeneraciją, stabdo priešlaikinio senėjimo procesus ir apsaugo nuo pigmentacijos. O tai itin svarbu. Odą patartina drėkinti kremais, serumais, kaukėmis bei atliekant profesionalias procedūras kosmetikos kabinete. Labai efektyviai tai galima padaryti pasitelkiant adatinės ar neadatinės mezoterapijos procedūras. Tokia odos priežiūra labai rekomenduojama. “- teigia pašnekovė.

Be išorinių pagalbos priemonių mūsų odai, vertėtų savo dienos mitybos racioną praturtinti daugiau vitaminų ir įvairių mikroelementų turinčiu maistu, kuris padidins odos biologinę apsaugą iš vidaus. Ir, žinoma, nepamirškite kasdieninio mūsų „Gyvybės Eliksyro – Vandens“.

Ar reikėtų naudoti kremus, apsaugančius nuo saulės poveikio ?

Taip. Tai būtina, jei norite ilgiau džiaugtis gražia ir sveika oda. Priemonės su SPF filtrais padeda apsaugoti odą nuo žalingų UVA saulės spindulių“, – daugiamete patirtimi dalijasi kosmetologė Eglė Bliumkienė. „Kremus su SPF filtrais veidui rekomenduotina naudoti kasdien visus metus. TAIP – VISUS METUS, neatsižvelgiant į sezoniškumą. Nes veido oda nuolatos atidengta ir esant lauke yra nuolat veikiama UVA spinduliuotės. Žiemos metu spinduliuotė nėra didelė, bet visgi yra. O vasaros metu, apsauginis kremas turėtų būti naudojamas net ir nesideginant. Kūno oda dažniausiai pridengiama drabužiais, todėl patiria mažesnę saulės daromą žalą ir jai pakanka mažesnės apsaugos“.

Tačiau nežiūrint į visus saulės pavojus, nepamirškime, kad ji – gyvybės ir svarbus teigiamų emocijų šaltinis. Todėl verta mėgautis bei lepintis saule atsakingai ir saugiai.

O kokius apsauginius kremus rinktis ir kaip juos naudoti ?

Tikrai nesunku pasiklysti rinkos siūlomų produktų gausoje. O renkantis apsauginius kremus, derėtų atkreipti dėmesį į individualius savo poreikius, nepamirštant ir kelių esminių faktorių.

Rekomenduotina naudoti kuo natūralesnės sudėties kremus. Jie turės maksimalų teigiamą poveikį odai. Renkantis aukštos apsaugos priemones su SPF50 filtru, oda be kontakto su vandeniu nuo saulės bus apsaugota apie 10 val. ir praleis nedaug UVA spindulių. Priemonės su SPF30 filtru, odą apsaugos iki 6 val. ir praleis didesnį kiekį UVA spindulių. Svarbu, kad apsauginiai kremai apsaugotų nuo UAV spindulių, o tai žymima ant priemonių pakuotės UAV apskritime. Vieni iš tokių produktų yra Belico Sun Care I su SPF 50 ir Sun Care II su SPF 30.

Kodėl svarbu, kad apsauginės priemonės apsaugotų nuo UVA ? Nes šie spinduliai gali prasiskverbti į gilesnį odos sluoksnį – dermą ir yra pirminė fotosenėjimo, odos spalvos praradimo ir raukšlių priežastis“ – rekomendacijomis dalijosi kosmetologė Eglė.

Taigi, renkantis priemones, verta atsižvelgti į asmeninius poreikius kuriam laikui reikalinga apsauga ir koks turėtų būti apsaugos lygis. Norite stipresnio įdegio – rinkitės SPF priemonę su mažesniu filtru, bet tepkitės dažniau. O esant vidurdienio saulei, nepamirškite naudoti kompleksinę odos apsaugą nuo saulės – jaukus pavėsis, žavingi ir išdykę galvos apdangalai ir lengvi rūbai, dengiantys kuo daugiau kūno odos.

Kokia alternatyva deginimuisi galėtų būti naudojama, norint turėti gražų įdegį

Tikriausiai niekam nėra paslaptis, kad puiki alternatyva saulės spinduliams yra savaiminio įdegio kremai. Bet kaip su šiomis priemonės pasiekti gražų ir lygų įdegį be neestetiškų „staigmenų“? Kokia teisinga odos priežiūra būtų šiuo klausimu?

Kosmetologė pataria: „Prieš naudojant savaiminio įdegio kremą, kaip ir prieš deginantis saulėje, būtina kruopščiai nušveisti kūno odą su pilingais. Pilingus derėtų rinktis pagal individualius odos poreikius, svarbiausia, kad oda nebūtų labai sudirginta. Įsitikinę, kad oda glotni ir gerai pašalintos raginės ląstelės, tolygiai odą padenkite savaiminio įdegio kremu. Kaip vienas iš išskirtinių pasirinkimų, galėtų būti Belico savaiminio įdegio kremas Bronzing Cream, kuris ypatingas tuo, kad skatina pačios odos melanocitus gaminti melaniną, todėl kaip rezultatas matomas natūralus įdegis“.

Ko galima tikėtis nesisaugant nuo saulės ar besimėgaujant soliariumais ?

Kaip pasakoja kosmetologė „Dažniausiai matomos problemos yra greitas odos senėjimas, raukšlės, odos pigmentacija, dehidratacija ir odos elastingumo stoka. Taip pat besaikis mėgavimasis saule, didele dalimi prisideda prie odos vėžio, melazmos ir kitų didelių odos problemų atsiradimų“.

O kad nenutiktų taip, kaip pasakė J. V. Gėtė „Duok saulę žmogui, jis ilgėsis ledo“, pasirūpinkite savo ir artimųjų saugiu ir saikingu mėgavimusi saule ir jos teikiamais malonumais.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *